دانشگاه جهرم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی جهرم

همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی جهرم با نرم افزارهای سلامت نگار

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی جهرم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی جهرم – نرم افزارهای سلامت نگار

تاریخچه دانشگاه علوم پزشکی جهرم

 

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جهرم در سال ۱۳۵۶ با پذیرش ۴۰ دانشجوی پزشکی تحت عنوان دانشکده پزشکی فعالیت خود را زیر نظر دانشگاه شیراز آغاز نمود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ساختمان دانشکده در سال ۱۳۶۴ با زیر بنای ۵۰۰۰ متر مربع بازسازی گردید و در سال ۱۳۶۵ با پذیرش ۹۰ دانشجوی پزشکی و ۲۰ دانشجوی پرستاری فعالیت مجدد خود را شروع کرد.

دانشکده بدنبال ادغام با واحدهای بهداشتی درمانی در سال ۱۳۷۵ از دانشگاه علوم پزشکی شیراز منفک و بطور مستقل تحت نظارت مستقیم وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت.

در سال ۱۳۸۶ دانشکده به دانشگاه ارتقاء یافت و در سال ۱۳۸۷ مجتمع پردیس دانشگاه با ۱۲۵۰۰ مترمربع زیربنا افتتاح گردید که حوزه ریاست، معاونت توسعه مدیریت و منابع، معاونت آموزشی، معاونت پژوهش و فناوری، معاونت دانشجویی وفرهنگی ، معاونت غذا و دارو، معاونت درمان و معاونت بهداشتی دانشگاه، همچنین خوابگاههای بوستان، گلستان، بهارستان و شهید دانشپور، سالن ورزشی دانشگاه و پانسیون پزشکان دراین مجتمع واقع شده است.

هم اکنون دانشگاه دارای سه دانشکده پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی بوده و در رشته پزشکی و رشته های پرستاری، اتاق عمل، هوشبری، بهداشت عمومی، فوریتهای پزشکی و علوم آزمایشگاهی (مقطع کارشناسی) دانشجو می پذیرد و در حال حاضر ۱۰۵۸ نفردانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی جهرم با دو بیمارستان آموزشی درمانی(مطهری و پیمانیه) و درمانگاههای تخصصی مربوطه، ۱۵ مرکز و پایگاه بهداشتی درمانی شهری، ۱۴ مرکز و پایگاه بهداشتی روستایی، ۲ مرکز تسهیلات زایمانی، ۶۵ خانه بهداشت و ۱۵ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای درحال خدمت رسانی به مردم شهرستان و شهرهای همجوار می باشد.

 

 

سایت دانشگاه جهرمسامانه پشتیبانی سلامت نگارسامانه مدیریت مطب و کلینیک