صندوق پذیرش

صندوق پذیرش

🔴در منو نوبت دهی، صندوق پذیرش، امکاناتی را در اختیار شما قرار میدهد، شامل:
🟠 پرداخت: که در این صفحه، فرآیند پرداخت هزینه بیمار به صورت نقدی یا کارتی انجام میشود.
تذکر: کاربران صندوقدار میتوانند به ترتیب ساعت و یا شماره پذیرش، مراجعین را جهت پرداخت فراخوانند.
🟢 خدمات: لیست خدمات ارایه شده را در یک نگاه به شما نمایش میدهد.
🟡 ویرایش پذیرش: که از این طریق میتوانید تغییرات مورد نیاز در بخش های مختلف پذیرش مراجعه کننده انجام دهید.
🟣 استرداد وجه: که در موارد حذف برخی خدمات و یا کنسل شدن فرایند خدمت توسط مراجع استفاده میشود.

*** هرکدام از موارد بالا در ادامه به تفصیل توضیح داده خواهد شد.

در تصویر زیر صفحه پرداخت را میبینید که حاوی برخی اطلاعات که در قبض بیمار نیز چاپ میشود، میباشد.

🟠 شماره پذیرش یکتا: این شماره به صورت انحصاری برای این فرد تولید شده و از هر شماره فقط یکی در کل پذیرشهای بهداشت و درمان دانشگاه مورد نظر وجود دارد.
🟡شماره پذیرش ماهیانه: در هر مرکز و برای هر خدمت از ابتدای ماه صفر شده و بیشترین کاربرد را در آزمایشگاه و همچنین برای گرفتن آمار تعداد افراد پذیرش شده در یک خدمت تا امروز در ماه جاری در همان مرکز، دارد.
تذکر: همانطور که میبینید اطلاعات مورد نیاز برای پرداخت فرد تحت عنوان سهم بیمار که پس از پرداخت باید با مبلغ پرداخت شده یکی باشد و همچنین سهم سازمان و ارزش کل، به شما نمایش داده شده.
🟢 وضعیت پرداخت بیمار را به شما نشان میدهد و شامل وضعیت های پرداخت نشده، رایگان و پرداخت شده میباشد.
🔴ریز پرداختهای پذیرش: در این قسمت تمام مراحل مالی انجام شده برای این مراجع نمایش داده میشود. (پس از اتمام آموزش فرایند پرداخت و چاپ قبض به آموزش این مورد پرداخته میشود.)

 

بنا به سیاست دانشگاه و یا استفاده از هرکدام از کارتخوان ها میتوانید از گزینه های پرداخت استفاده کنید.
🔴 در این کادر میتوانید مبلغ پرداختی را در صورت نیاز بصورت دستی تغییر دهید. ( مبلغ بصورت پیش فرض به مقدار مبلغ قابل پرداخت نمایش داده میشود. اما به عنوان مثال در شرایطی که پرداخت بصورت نقدی انجام میشود میتوانید مبلغ رند دریافتی از بیمار را تایپ و سپس از دکمه پرداخت نقدی استفاده کنید.)
🟠 پرداخت نقدی: برای دریافت هزینه بصورت پول نقد
🟡 پرداخت از طریق کارتخوان: بنا به نوع کارتخوان از یکی از این گزینه ها انجام میشود.
🟢 پس از فرآیند پرداخت از یکی از دکمه های زیر مبادرت به چاپ قبض نمایید. (برای مراکزی که با پرینتر حرارتی قبض ۸ سانتی صادر میکنند و از دکمه چاپ قبض مستقیم ((نام پرینتر باید در کادر مورد نظر تعریف شود)) و برای مراکزی که با پرینتر لیزری روی برگه ۵A قبض چاپ میکنند، با استفاده از گزینه چاپ قبض دو قسمتی مستقیم جدید، اقدام به چاپ قبض نمایید.)
🔵پس از چاپ قبض میتوانید به وسیله این گزینه ها به صفحه پذیرش جدید و یا صندوق پذیرش منتقل شوید.

🔴ریز پرداختهای پذیرش: در این تصویر ریز فرایند پرداختی که برای یک پذیرش انجام شده را میبینید. هر عملیات مالی برای یک پذیرش انجام دهید در این صفحه ثبت میشود و با استفاده از آن میتوانید دلیل مغایرت در صندوق روزانه خود را بیابید.

ویرایش پذیرش

صفحه ویرایش پذیرش در صندوق پذیرش:
با ورود به صفحه ویرایش میتوانید در هر بخش از پذیرش خود، تغییرات مورد نیاز را اعمال کنید. فرآیند به ترتیب زیر انجام میپذیرد.
🔴 ویرایش بیمه
🔵 از طریق کشو انتخاب بیمه فرد، میتوانید نوع بیمه را تغییر دهید که پس از این فرآیند باید به وسیله گزینه 🟠 مشاهده تغییر مبالغ و سپس 🟡 بروز رسانی مبالغ را انجام دهید تا اگر اختلاف تعرفه وجود دارد تغییر تعرفه در صورتحساب اعمال گردد و گزینه پرداخت و یا استرداد وجه جهت تکمیل فرآیند پرداخت، فعال گردد.
🟢با تیک زدن یک خدمت یا خدمات مورد نظر در آزاد شدن بیمه موردی میتوانید یک یا چند خدمت را در یک پذیرش بیمه ای، آزاد کنید تا فقط آن خدمات با تعرفه آزاد محاسبه شوند.

🟠 ویرایش نوع خدمت
۱ – ابتدا نوع خدمتی که باید جایگزین یا اضافه گردد را در نوار عنوان خدمت جستجو کنید.
۲ – سپس با استفاده از گزینه افزودن به لیست، خدمت مورد نظر را در لیست سرویس های انتخابی شما قرار گیرد.
۳ – در نهایت با استفاده از افزودن سرویس های منتخب و بروز رسانی صورتحساب، خدمت مورد نظر به لیست خدمات شما اضافه میگردد و شما تغییر مبالغ را مشاهده میکنید.
🟢 با استفاده از گزینه ❌ میتوانید خدمتی که به آن نیاز ندارید را حذف کنید.

 

🟡 نام پزشک ارئه دهنده خدمت که در مرکز حضور دارند را میتوانید از این طریق تغییر دهید
🟢 نام پزشک درخواست دهنده خدمت را از این طریق تغییر دهید.

استرداد وجه

🔴همانطور که قبلا به آن اشاره شد امکان استرداد وجه در منو نوبت دهی بیماران، صندوق پذیرش، در اختیار شما قرار گرفته.
این ویژگی برای کنسل کردن ادامه فرآیند ارائه خدمت برای یک فرد و یا تغییر و یا حذف یک خدمت و برگشت هزینه آن خدمت حذف شده به مراجعه کننده، مورد استفاده قرار میگیرد.
برای این منظور با استفاده از گزینه استرداد وجه پنجره ای باز میشودکه مبلغ و علت استرداد وجه باید در آن مشخص شود.
🟠سامانه مبلغ قابل استرداد رو به صورت خودکار محاسبه کرده و بصورت پیش فرض در کادر قرار میدهد. این مبلغ به ریال و بصورت دستی نیز قابل تغییر میباشد. اما برای جلوگیری از خطای کاربری ترجیحا مبلغ را بصورت دستی تغییر ندهید.
🔵برای ثبت استرداد نیاز هست که دلیل استرداد را مشخص کنید. لذا از یکی از گزینه های پیش فرض استفاده کنید و سپس با استفاده از گزینه مسترد شد فرآیند را تکمیل کنید.

تذکر: پس از اعمال تغییرات بعد از تکمیل فرآیند پرداخت درصفحه ویرایش پذیرش، فرآیند استرداد وجه ( در حذف خدمت و یا تغییراتی که موجب پس دادن هزینه به مراجع میشود.) و یا پرداخت ( در مواردی که افزودن خدمت انجام میگیرد.) در همان صفحه قابل انجام است.

درصورت بروز هرگونه خطا و یا هرگونه سوال درجهت استفاده از سامانه سلامت نگار میتوانید با شماره ۰۲۱-۴۵۷۸۳ داخلی های ۴۸۴، ۴۸۵ و۴۸۶ تماس حاصل نمایید.
ارتباط با شرکت