پیوستن درمانگاه شوریده به سلامت نگار

درمانگاه شبانه روزی شهید شوریده واقع در خیابان فردوسی در کلان شهر مشهد به سلامت نگار پیوست. این درمانگاه با مساحت حدود ۲۵۰۰ متر مربع در چهار طبقه در حاشیه یکی از خیابان های اصلی و پر جمعیت مشهد به نام فردوسی در حد فاصل میدان جانباز و چهارراه مهدی واقع شده است که دارای بخش های مختلف کلینیکی و پارا کلینیکی از جمله آزمایشگاه، رادیولوژی و سونوگرافی، دندانپزشکی، خدمات سرپایی، متخصص، مامایی ، تغذیه و … در زمان بندی مشخص می باشد .

اکنون بالغ بر ۲۵۰ پزشک، دندان پزشک و کارشناس مطب دار در رده های مختلف فوق تخصصی، تخصصی و عمومی با تجهیزات روز آمد و در قالب قرار داد با بیمه ها و مراکز متعدد در این مرکز در حال خدمت رسانی می باشند.

این درمانگاه با نصب نرم افزار سلامت نگار و نوبت دهی الکترونیک به چرخه نظام ارجاع وارد شد و اکنون امکان اخذ نوبت آنلاین از تمامی مراکز خدمات جامع سلامت در سطح کلان شهر مشهد مخصوصا ساکنین این منطقه از این درمانگاه فراهم گردیده است.

نرم افزار سلامت نگار با هدف یکپارچه سازی اطلاعات سلامت و برقراری سیستم نظام ارجاع الکترونیک و تبادل داده با سامانه سپاس در مراکز دولتی و خصوصی طراحی شده است. در این نرم افزار سرویس های استعلام هویت، استحقاق سنجی درمان، نوبت دهی الکترونیک، نظام ارجاع، نسخه نویسی برخط، آزمایشگاه، تصاویر پزشکی و رسیدگی اسناد پزشکی بر اساس استانداردهای دفتر آمار و فن آوری اطلاعات و ارتباطات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعال می باشد.